Czy warto spożywać olej kokosowy?

Coraz częściej na półkach sklepowych  możemy zauważyć olej kokosowy, który cieszy się sporą popularnością.  Warto zatem przyjrzeć mu się bliżej i docenić jego korzystne właściwości. Przede wszystkim ma on działanie antybakteryjne, antygrzybiczne i antywirusowe, pomaga także obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi.

Stosowany jest także poza kuchnią – wiele kobiet używa go jako maskę do włosów, olej kokosowy chroni je przed uszkodzeniami. Ponadto ma silne właściwości nawilżające i możemy używać go jako balsamu do ciała. Mało kto również wie, że ma on właściwości ochronne i działa jako krem przeciwsłoneczny.

Wiele osób chorych na Alzheimera ceni jego właściwości, ponieważ zawarte w nim kwasy tłuszczowe korzystnie wpływają na funkcje mózgu – dostarczają energię do komórek mózgu, co w efekcie zmniejsza objawy tej choroby.
Dodatkowo olej kokosowy pomaga spalić tłuszcz zwłaszcza ten, który gromadzi się na brzuchu, a także zmniejszyć apetyt, dlatego często stosowany jest jako suplement diety odchudzającej.

Dodaj komentarz